POTopisi by LOZINKA

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a damijan » 19 Jul 2013 18:44

Še ene dve slike sem našel v telefonu z Lisce :dance:
Slika
Muce na počitku...(sestrice :lol: )
Slika
Še prekrasni pogled v dolino...
Slika
Slika

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

SLJEME

OdgovorNapisal/-a lozinka » 21 Jul 2013 23:06

Vozila sva se....
Kot sem že napovedal, danes sva se z Biserko odpravila na Sljeme. To je sam vrh planine Medvednice ki se proteže severno od Zagreba. Na Sljeme se pride lahko iz dveh koncev (verjetno iz še kakšnega, ampak to sta najbolj uporabna), torej iz smeri Zagreba, ki enosmerna pot vodi iz samega mesta proti vrhu, dol se spuščaš po drugi cesti ravno tako enosmerni in prideš zopet v center mesta. Druga pot je cesta iz Zagorske strani ki je dvosmerna po celi trasi in se začne blizu Stubičkih Toplic. Mi dva sva si izbrala to Zagorsko pot ker mi ni bilo za vozit se po mestnih ulicah, katerih je precej da sploh prideš do vznožja kjer se začne uspon.
Torej, NM-Šentjernej-Kostanjevica-Cerklje-Brežice-Dobova-mejni prehod Rigonce, takoj za mejo levo proti Kraj Donji-Marija Gorica-Pušča-Luka-Kraljev vrh-Strmec Stubički tukaj se odvije desno proti Sljemenu cca 16 km do vrha.Lepi kraji, hribčki, cesta dobra (kriterij je 4cikl), malo dol pa malo gor in se mi zdi da sva bila kar hitro pred vsponom. Mi dva sva podaljšala, preden sva krenila navzgor, še do Stubičkih Toplic do črpalke in na serekeš (bankomat) :-D.
Slika
Parkrat sem že trepetal ko sem odrinil v hribovje z pol ali še manj tanka goriva, zdele tankam do vrha pa tudi če samo ena črtica manjka do fula.
Naš cilj:
Slika
Cesta proti vrhu je zelo, ampak res zelo dobra(kriterij avtomobil), široka, lepo označena, uvinki lepo spelani tudi robniki po celi trasi:
Slika
Slika
Slika
Slika
Na tej razgledni točki sem srečal 3 Varaždince z 4kolesniki, eden med njimi je nekaj nagajal in so ga poskušali zbudit, kabli so se že pregreval ampak Kitajček se ni dal, so pa prišli po terenskih poteh iz VŽ :clap:. Ko sem se ustavil takoj je padla debata o 4kolesniki, znamkah, dizajnu, moči, ceni, skratka vse kar gre zraven. Odrinila sva in jim zaželela srečno pot (pozabil pa slikat ekipo :doh: )
Slika
Na vrhu se začenja gužva:
Slika
Čist na vrhu komaj dobim parking v grmovju za 4cikl, odajnik deluje mogočno:
Slika
Tehnične karakteristike:
Slika
Na platoju pod samim odajnikom:
Slika
Pogled v dolino:
Slika
Zmagovalci dirk na Sljemenu za svetovni pokal:
Slika
Snežni top na mogočni konzoli:
Slika
Crveni spust, steza po kateri se vozi dirka za svetovni pokal, ta del je čist na vrhu oz. štart:
Slika
Folka je ogromno gor, avtomobila nimaš kje parkirat, biciklisti, paličarji, sreča da 4kolesnik porineš kjer koli.
Slika
Ko sem čakal v vrsti za pasulj zagledam kako teta dela štrudl, na licu mesta ga razvleče, nadeva in peče:
Slika
Pridet na Sljeme in ne pojest grah s kobasicom je kot jit v Rim in ne videt Papeža, a je treba povedat da je bil odličen, pa tetin štrudl tudi. BTW, čakal sem v vrsti pol ure da sem ga dobil:
Slika
Terasa na kateri smo jedli
Slika
...je imela tudi tamburaše v živo:
Slika
Sovoznica (tista odspredaj, une dve so slučajno not padle :( )
Slika
Da sem res bil jst na Sljemenu, dokaz:
Slika
Seveda smo gor srečal dve skupini slovenskih motoristov, nekaj znanih obrazov..., Varaždince nisva več srečala samo unega nagajivega Kitajca so pustili ob cesti in so verjetno odrinil kam v hosto po gozdnih poteh.
Vrnila sva se po drugi poti in sicer, v Kraljevem vrhu sva odvila proti Gornji Bistri pol pa Spodnja Bistra (kaj pa drugega pride po zgornji, spodnji seveda :lol: ), Zaprešić, mejni prehod Rigonci in po isti poti proti NM. Ta pot je bližja za cca 20 km. Vse skupaj jih je bilo okrog 220. Dobrih.
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 3

OdgovorNapisal/-a lozinka » 06 Avg 2013 23:11

Tudi tokrat sam se odpravil na dopust z 4ciklom v družbi Dejana in njegovega kitajca. Sam začetek potovanja je v bistvu bil zelo mučan in težaven za mene ker sem moral na pogreb prijatelju na Reko. Tako da sva se najprej odpravila nad Reko na pogreb in potem sva se spustila po novi avto-cesti do Krka.Mal je bila gužva na zoožanju dveh pasov v enega ampak sva preživela.
Mal slikic za začetek:
zadnje priprave pred odhodom
Slika
mal pred Kočevjem
Slika
že čist blizo Kočevja
Slika
gužva na novi AC proti Krku
Slika
Slika
Slika
Slika
Na samem dopustu nismo opravili kake omembe vredne fure nekaj malega do mesta Krk in v bližnjo okolico na kako pijačo ali kavo.Damijan je že opisal dogodek z kaznami v Krku za parkiranje :doh: Nekaj vsakodnevnih (in nočnih fotk), vmes se vidi tudi Damjanov AC
Motorizacija na dvorišču, pod ponjavo je SYM 300 (ja, še enega imamo)
Slika
Slika
Polaganje asfalta v Pinezičih (hvala bogu) po polaganju vodovoda. Zamujal so saj 3 mesece:
Slika
Slika
Lepo do kapije
Slika
Slika
Še panorama križišča pred našo hišo:
Slika
Tale pob (tist ki sedi :lol: ) je ulovil
Slika
tole...
Slika
...sam je jedel pa tole
Slika
Dogovor je padel: ena riba, en čevap. Dolguje mi še pet rib :dance:
Damijan, prva kariola plastenk... namreč ni verjel da za odpadne plastenke rabiš kariolo :doh: :)
Slika
Dve motorizacije od Gorenjcev, mali Kymco 50cm3 in CF Moto z dodatno doma narejeno streho
Slika
Povratek s plaže, "cigo" na kitajcu :D
Slika
Motorizacija na plaži
Slika
Tole sem mu nalimal na skrivaj, opazil šele tretji dan na poti domov, zatrjuje da ni videl :lol: :lol:
Slika
Druga kariola plastenk,in še en kup pločevink je končalo direkt v kontejnerju, naj vas ne zmotijo nalepke, večina vina je bila v steklenicah pa pivo tudi. Vidiš Damijan za kaj imamo kariolo, ni važno kaj je guma ispumpana :roll: ;)
Slika
In trenutek ko sta Gladiatorja mogla krenit proti domu :auto-layrubber: :auto-dirtbike: :auto-driving: :auto-swerve:
Slika
Lepa
Slika
Fužine, tukaj sva šla na pivo v znan nama kafič, kelnerca pa že krepko potrjena :obscene-drinkingbuddies: :obscene-drinkingchug:
Slika
Zelo vroče, tudi v G. Kotarju, vreme nas je prisililo na še eno pivo v Big Starju v Kočevju obenem sva tudi tankala motorje
Slika

The end :clap:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 3

OdgovorNapisal/-a damijan » 07 Avg 2013 19:56

Ja super :clap: Kak bi bila koriola še le potem polna ,če bi še jaz ostal dol ? :lol: :lol: :dance:

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 3

OdgovorNapisal/-a lozinka » 07 Avg 2013 21:35

damijan napisal/-a:Ja super :clap: Kak bi bila koriola še le potem polna ,če bi še jaz ostal dol ? :lol: :lol: :dance:
Pol bi tist kontejner rumen za plastiko in pločevinke kar v dvorišče parkirali in ga veselo filali :roll: :lol:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Berti
Član
Prispevkov: 2238
Pridružen: 21 Jul 2012 12:47

Re: Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 3

OdgovorNapisal/-a Berti » 08 Avg 2013 14:05

Heheh jaz nosim piksne in flase nazaj v trgovino pa dobim koju lipo za drug pir, vidva pa kr u karjolo
SPM 850 forest

Moja delavnica ni urejena, je samo taktično razmetana

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 3

OdgovorNapisal/-a lozinka » 08 Avg 2013 17:56

Berti napisal/-a:Heheh jaz nosim piksne in flase nazaj v trgovino pa dobim koju lipo za drug pir, vidva pa kr u karjolo
Ma ja, ker so kontejnerji blizo jih kar tam odložimo pa jih poberejo tisti ki so potrebni kake kune :pray: :think:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

SOTESKA, KOČEVJE, OB KOLPI IN ČEZ SEMIČ DOMOV

OdgovorNapisal/-a lozinka » 18 Avg 2013 23:17

Evo naslov teme vse govori kje smo se danes popoldan vozili. Z Damijanom sva se zmenila da se dobimo v Soteski in krenemo proti Kočevju in naprej proti Kolpi. Ko sem prišel na zborno mesto , imam kaj videt, z Damijanom in Dragico sedi Bugimajster. Evo ekipica pripravljena, v čeber nismo gledal kaj se vozi :) :) ...
Slike:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: SOTESKA, KOČEVJE, OB KOLPI IN ČEZ SEMIČ DOMOV

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 20 Avg 2013 10:13

Lep krog ste naredil a namakal se niste nič v Kolpi?
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: SOTESKA, KOČEVJE, OB KOLPI IN ČEZ SEMIČ DOMOV

OdgovorNapisal/-a damijan » 20 Avg 2013 12:55

Gladiator napisal/-a:Lep krog ste naredil a namakal se niste nič v Kolpi?
Mičo ni bilo časa.Smo od doma krenili po 15 uri... :dance: Samo dušo smo namakali... :lol: :lol: :lol:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov