POTopisi by LOZINKA

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Na dopust z 4kolesnikom (Krk)

OdgovorNapisal/-a lozinka » 12 Jan 2013 13:18

Pri 15 ga je lahko imel tudi za telovadbo :lol:
Drugače so se Korniči v zadnje vreme mal razrasli. Pozidalo se je nekaj površine tako da je tudi tam turizem v razcvetu. Enkrat sem bil tam celo na fešti :dance:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Bela Krajina 18. maj 2013

OdgovorNapisal/-a lozinka » 24 Maj 2013 19:01

Šele danes videl da nisem nič napisal okrog našeg potepanja po BK.
Na hitro sva se zmenila z Dejanom da gremo mal na uno stran Gorjancov in obenem obiščemo prijatlje v vasi Otok (tam za avionom :-D ).
Dobili smo se v Gotni vasi in vžgali po hribu navzgor in navzdol do aviona je hitro minilo, tam pa poziranje:
Slika
Slika
Slika
Pri naših prijatljih smo dobil za jest in pit pa še Dejan je našel prijatlco:
Slika
Na odhodu:
Slika
Zaokrožili v Metliko, ampak na Vigred nismo išli (se nespodobi ker le vozimo):
Slika
Pol smo krenili proti Semiču in čez vinograde proti Lazam in Uršnih selih. Tam smo se oglasili pri Damjanu malo ga dražit, zato smo dobili 2dcl vina, mal poklepetali in gasa proti domu.
Cofko se je lepo obnesel, kolega je zelo zadovoljen. Tudi moj AC je prenesel odlično prvo vožnjo po popravilu tistega semeringa.
Vem da bo zdej Bugi kričal zakaj se nismo oglasili pa ste bili čist blizo. Je ampak smo se preveč zadržali v Otoku in bi nas potem dobila noč, kar nismo hotli. Drugič, obljubim 100% :)
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Na dopust z 4kolesnikom (Krk) PART. 2

OdgovorNapisal/-a lozinka » 02 Jul 2013 01:18

Letos je tudi prvi dopust (konec junija) bil v znamenju 4kolesnika. Za razliko od lani letos sva jahala AC in se po poti spominjala na SYM-a. Velikost, udobnost, hitrost, varnost vse je nekako pozitivno ampak tudi Symček ni bil slab je praktično prenesel vse kot velik brat.
Tudi tokrat nam je družbo delal Dejan s svojim novim CF X8 s tem da je letos vozil 4cikel, lani je nameč pripeljal Accessa na prikolici. Po kratkotrajnih pripravah smo se odpravili v ponedeljek 24.6 po neobetavnem vremenu in že oblečeni za v dež:
Slika
Slika
Slika
Do Dvora je bilo še nekako dalje pa zelo neprijetno. Pralo nas je čedalje bolj močno. Kavica v Big Starju v Kočevju:
Slika
Do Gornjeg Jelenja je bilo deževno in grdo vreme povrh pa še hladno, ko smo obrnil navzdol je prenehalo padat in temperatura se je začela dvigovat. Pred mostom na črpalki sem svlekel dežni kombinezon in nadaljeval do Pinezićev v "civilki", Dejan se ni dal motit, mogoče bo še padalo:
Slika
Ko smo prispeli smo imeli dela kot da bi v javni pralnici delali. Moja Kolpinova torba ni prenesla toliko dežja in je spustila, vsa roba v njej je bila vlažna. Vse ven na sušenje, zgledal je kot pri ciganih :lol:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Sožitje: Japonček(na domači lupini), Kanadčan in Kitajec
Slika
Bilo je straha tudi pred neurjem, srečom ni bilo ničesar
Slika
Skoraj vsak dan smo bili v Krku
Slika
Slika
V Baški na obisku pri prijatlju iz enega drugega foruma, družinica je zasedla AC, tale odzadaj je naključno tukaj :|
Slika
Zvečer smo se vglavnem molili v kapelici:
Slika
Slika
Slika
Slika
Na povratku iz Baške sem se specijalno za Bertija ustavil na hribu in slikal Korniče
Slika
Ker je bilo morje mrzlo in se nama z ženo ne ljubi zmrzovat v vodi sva se raje odločila da zmrzujeva v hribih. Najprej sva se odpeljala na Reko in tam si privoščili kavico, počitek in mal sprehoda po Korzu
Slika
Slika
Slika
Odpeljala sva se u Opatijo, prelepo mondeno mestece ki navdušuje na vsakem koraku
Slika
Slika
Slika
Slika
Nekaj kar me je navdušilo v Opatiji (so tudi na Reki) so parkirišča za motorje. Boksi prav zrisani in z stebrički ograjeni ampak 4kolesnik z lahkoto spraviš noter, pa še đabe je... :dance: :clap:
Slika
Slika
Tale se je premislila v zadanji moment, ali pa zamujata... :liar: :violin:
Slika
Potem je sledil vspon proti Učki, sicer ne čist na vrh ampak tam do 950 mnv, do Male Učke (odajniki so na 1440 mnv). Odpeljala sva se mal nižje od Moščeničke Drage in skrenila desno v klanec, nekaj asfalta je še bilo pol je bilo konec luštnega, makadam, jarki od deroče vode, tudi blato sem našel, okoli drevesa poškodovana od strel, žive duše nikjer, razen....
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
...razen v tisti vasici od par hiš, se mi zdi da samo v eni obstaja življenje ker je bilo videt nekaj perila ki se suši in taka vsakdanja krama okoli hiše. Malo naprej sva srečala še veliko stado ovac.
Slika
Pogled od zgoraj proti morju, Cres in odzadaj Krk
Slika
Spustila sva se iz hriba dol točno pri vhodu v tunel Učka (s Kvarnerske strani), tam sem prišel na hitro cesto (počitek na Vrata Jadrana) in sva zelo"hitro" bila na Viškovem (mestece nad Reko) v naši priljubljeni konobi
Slika
Slika
Slika
Ko sva se podprla, spustila sva se na Reško obvoznico in v hipu bila dol v Bakru. Ob vijuganju v koloni sva prispela nazaj na Krk kjer sva obiskala še prijatelje v kampu Pušča (itak da je dal pit) ter že skoraj ponoči prispela domov.
Sledil je povratek v Slovenijo. Najprej spakiramo:
Slika
Slika
Tako kot lani v Hreljinu obrnemo desno proti Fužinama, na štreki:
Slika
Fužine, vsakič me navdušuje ta gorskokotarska vasica:
Slika
Slika
Slika
Vračali smo se čez mejni prehod pri Bosiljevem oz. Vinica, tam smo se oglasili še pri naših prijatljih v Perudini na deci dobrega, pa še kolega in njegovega vnuka smo mal zdovoljili po 4kolesnikih
Slika
Slika
In to je to. Naredil okoli 770 km, vglavnem zanimivih. Motorčki so delal še kar (moje je mal nagajal, ampak o tem v temi Moj štirikolesnik). Dopust na morju je minil skoraj brez morja, Kopal sem se prvi dan ko smo prišli, popoldan in to je bilo vse. Morje je bilo vsak dan hladneje tudi ozračje ni bilo ne vem kaj je pa za 4kolesnik bilo odlično.
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a lozinka » 14 Jul 2013 22:25

Danes smo naredili en popoldanski izlet na Lisco. Z Damijanom sva se na hitro zmenila in tahujše polovičke so bile že naložene na naše 4cikle. Dobili smo se mal čez 15 v Žabji vasi na Petrolu, natankali in gasa. Pot nas je vodila čez Škocjan pol čez Telče, spustili smo se v Boštanj in v Sevnici obrnili proti Planini. Po nekaj kilometrih se odcepiš levo, pol je samo še strmina navzgor, na enem mestu celo 24% nagib. Slikice imam samo z Lisce, recimo takole:
Slika
Slika
Slika
Slika
V ozadju Kum:
Slika
Slika
Vzletna "rampa" za padalce:
Slika

Damijan ima verjetno veliko slikic tako da upam da bo imel časa pripopat jih gor, ali pa celo kak filmček :drool:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a damijan » 14 Jul 2013 23:19

Še moj prispevek... :clap
http://youtu.be/naZ3HqBUDkE

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a damijan » 14 Jul 2013 23:32


Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a lozinka » 14 Jul 2013 23:32

damijan napisal/-a:Še moj prispevek... :clap
http://youtu.be/naZ3HqBUDkE
Ne dela, "ta videoposnetek je zaseben" :(
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Jul 2013 10:56

lozinka napisal/-a:
damijan napisal/-a:Še moj prispevek... :clap
http://youtu.be/naZ3HqBUDkE
Ne dela, "ta videoposnetek je zaseben" :(
Kaj pa zdaj? :think:

Uporabniški avatar
rudi12
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Nov 2012 20:10
Kraj: Šiška
Kontakt:

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a rudi12 » 15 Jul 2013 12:13

Jaz vidim oba,torej moraš samo biti prijavljen in dela. :clap:
Masai 450 A RR osica

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: LISCA V NEDELJO POPOLDAN

OdgovorNapisal/-a lozinka » 15 Jul 2013 12:59

rudi12 napisal/-a:Jaz vidim oba,torej moraš samo biti prijavljen in dela. :clap:
Zdej pa tut jst vidim, ne vem kaj je bilo!?
BRP 800 XT-P 2013


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov