AC 550 ps trv

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 31 Jul 2013 23:15

Kakor že veste imam probleme z bremzami.Zadnjimi.Ok sm kmet in ne mehanik. Zdaj mi pa prosim naj nekdo razloži teorijo da disk ni zvit če odstraniš kolo..daš zravn diska šraufncigr zavrtiš disk in med diskom in šraufcigrom pride lufta za en milimeter... zdaj ali sem jaz blesav al serviser ki trdi da disk ni zvit??ok zadnje bremze itak ne držijo ker ni ploščic..to je zdaj uprašanje..kdo je tu nor in kdo ima koga za norca?? hvala za odgovore...

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 01 Avg 2013 12:05

bugimajstr napisal/-a:Kakor že veste imam probleme z bremzami.Zadnjimi.Ok sm kmet in ne mehanik. Zdaj mi pa prosim naj nekdo razloži teorijo da disk ni zvit če odstraniš kolo..daš zravn diska šraufncigr zavrtiš disk in med diskom in šraufcigrom pride lufta za en milimeter... zdaj ali sem jaz blesav al serviser ki trdi da disk ni zvit??ok zadnje bremze itak ne držijo ker ni ploščic..to je zdaj uprašanje..kdo je tu nor in kdo ima koga za norca?? hvala za odgovore...
Hm, da ostane disk na pestu in meriš zvitost z izvijačem-malček preveč primitivno merjenje se mi to zdi (brez zamere)...Teoretično lahko imaš zračnost v ležaju, kako boš potem vedel, da je merjenje točno. Tako ti lako pokaže tudi 2 mm ali pa še več. Jaz bi disk vzel dol, ga nesel nekomu, ki ima stružnico in uro za merjenje (pravi mojster bo vedel za kaj se gre) in ti lahko natančno pove, ali je disk zvit, ali ne.
Na servisu pa ne vem, kako to merijo, me pa zelo zanima kako.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Avg 2013 20:23

bom snel disk in ga odnesel k mojstru na merjenje..pa da vidimo.samo pomojem ležaj nima lufta.vam javim rezultat.:)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 02 Avg 2013 02:36

bugimajstr napisal/-a:bom snel disk in ga odnesel k mojstru na merjenje..pa da vidimo.samo pomojem ležaj nima lufta.vam javim rezultat.:)
Ni potrebe, da je zračnost v ležaju, dovolj je že zračnost v pušah - ko poženeš disk s pestom je momentalna zračnost veliko večja, kot pa takrat, ko se disk vrti z neko konstantno hitrostjo - moje logično in laično razmišljanje. Sam načeloma preučim domala vse možnosti, ko pride do okvare, sploh na podvozju, kjer je treba nekoliko uporabljati tudi logiko. Ko mi je 3x spustil semering na 1. difu se je podrlo tudi logično razmišljanje, ker mi na kraj pameti ni prišlo, da je problem v nalegu polosovine v diferencial, oziroma v njeni ekscentričnosti, kjer semering tesni del polosovine, ki je nataknjena v diferencial. Ko se sam lotevaš popravil, spoznaš marsikateri "haklc", a je treba delati z glavo in z občutkom, predvsem pa imeti pozornost na vse detajle. Kot opisuješ, nimaš ploščic na zadnjem disku - popolnoma logično je, da ti zadnja zavora ne bo prijela, posledično obstaja velika nevarnost, da ti v zavornem sistemu zaradi prevelikega razteza zadnje čeljusti lahko v cevi potegne zrak-zmanjka ti zavorne tekočine v sistemu in ti ne bo prijela nobena zavora, ročica ali stopalka pa bo mehka kot lulek, ko kaže na pol šestih, poleg vsega pa na zadnjih zavorah uničuješ tudi pritisne cilindre, ki ob vsakem pritisku na zavoro pridejo v stik z diskom.
To je samo moje laično in logično razmišljanje, kakšen strokovnjak ti bo povedal več ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 17 Dec 2013 13:41

No po dolgem času spet jaz.. Motor dela brez večjih problemov in sploh ni potrebe po kritiziranju.:) Hvalit ga pa nesmem da se nebi kaj pokvarilo.:) No puše smo zamenjali..diskploščice tudi tako da zdaj bremze držijo..Me pa zanima nekaj drugega.. a se tudi vam dogala oziroma se občuti zdaj ko je mrzlo da motor ne potegne tako kot pri normalnih temperaturah? se mi zdi kot da nima tiste moči kot poleti.. Hvala za kak odgovor.:)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 17 Dec 2013 14:31

Pozimi jaz vedno pustim moped delovati v prostem teku da se propeler na hladilniku vklopi vsaj 2x. Potem pa POČASI naredim prvi kilometer ali dva, da se segreje tudi jermen in olje v diferencialih. Tak način "ogrevanja" 4cikla imam jaz, mogoče ima še kdo kakšen drugačen način :?:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 17 Dec 2013 16:27

Saj jaz ga tut pustim da laufa nekaj časa na mestu..fora je v tem da potem tudi po dlje časa ni tako odziven kot poleti.. to samo takrat ko je minus zunaj.. hmm..a je možno da bi bil zračni filter vlažn?

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 10 Jan 2014 18:39

Imam eno uprašanje..Učeraj ko sem prišel iz terena že ponoči parkiram moped pod streho u temi..in vidim da se nekaj šajna pod njim.grem gledat kaj to sveti na vgasnjenem mopedu in vidim da cev od avspuha žari...a je to normalno??da se tok greje? olja in vode imam dost..ventilator tut dela..tak da..dejte me pomirit..:)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 10 Jan 2014 18:54

Smo včasih štirke teral in je bil žareč izpuh v temi nekaj povsem normalnega ;) . Dokler imaš dovolj hladilne tekočine in vse dela tako kot mora ni panike.
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 11 Jan 2014 07:15

Bugi prebri koliko stopinj dosegajo izpušni lonci, pa ti bo vse jasno...Ha šel bi v ono mlako pa nebi več svetu,sam še kadil :lol: :lol: :lol:


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov