AC 550 ps trv

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 14 Nov 2012 21:52

Puše so poceni, glede na to koliko jih je, ti jih bo pa kmalu vzel hudič, tako, kot ti je originalne. Z Damijanom imava narejene iz nuvilona, lahko ti jih pomerim, dam mere, pa si jih daš narediti h kakemu strugarju. Sam material za nuvilon te v Akripolu pride 24 € + poštnina. Jaz bom puše menjal v naslednjem mesecu, ko bomo dlje časa prosti v službi.
Končniki pa kolikor mi je znano so Vargalantovi, vsaj Tadej mi je takrat, ko sem bil nazadnje na servisu omenjal, da jih bodo dali delat k njim in da bodo za mazat in s 5 letno garancijo. So pa smešno poceni, vsaj za moje pojme, upam, da bodo zdržali nekaj časa :think: -
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Nov 2012 10:53

Nevem kolk je materijal,če Bohorc tak pravi nevem ,sam ma kar nekaj struženja saj jih je tamalih 24,srednih je 8kom in 4 kom tavelikih...Če to sesteješ je potem obdelanega materijala za 1,1metra se pravi da moraš met več materijala,kjer se ostruži .Palica pa mora bit fi 32 debela ...(najmanj da nič ne struži)
Slika
tukaj je načrt mal spacan ampak se vidi,upam da je za tvojo muco tud tak ...To je za artic cat 700 TRV CRUZER :dance:

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 15 Nov 2012 11:23

Jaz grem jutri po palico za tistih 8 komadov, ki morajo bit 22 mm premera za v cev.7,40 € + DDV je pa cena, mi je danes poslal možakar na mail. Ja, Damijan za vse puše rabiš 3 palice, samo bodo zdržale vsaj 10x dlje kot original puša, že s tem profitiraš ;) .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 15 Nov 2012 12:25

Bohorc unih 24 kom bi moral ,uno uredu ,počakaj se v soboto pomenva ne spravljaj se v stroške :naughty:

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 15 Nov 2012 12:53

to že..sam kolkr sm se menil z tadelem in alešom..je poanta te puše v tem da prej pušo vrag zame kot pa cev v kateri je puša.da so te puše iz nuvilona pretrde..in da bi se znale pizdarije nardit na samih rokah potem...no bomo u soboto o tem.:)

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 16 Nov 2012 00:16

bugimajstr napisal/-a:to že..sam kolkr sm se menil z tadelem in alešom..je poanta te puše v tem da prej pušo vrag zame kot pa cev v kateri je puša.da so te puše iz nuvilona pretrde..in da bi se znale pizdarije nardit na samih rokah potem...no bomo u soboto o tem.:)
Deloma bi se strinjal, po drugi strani pa spet ne. Zakaj ja in zakaj ne se bomo pogovarjali v soboto, definitivno gredo v moj motor novilon puše. Dodatek bodo samo knipingi za mazalico :dance: .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
freshslo
Prispevkov: 20
Pridružen: 06 Sep 2011 21:46
Kraj: okolica LJ
Kontakt:

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a freshslo » 17 Nov 2012 02:22

Bugimajster: tudi jaz se ne bi ravno strinjal s tem in iz sledecega primera:

Na raptorju sem imel original puse in so se obrabile, ko so se obrabile so se zacele v cevi premikati (minimalno) in z premikanjem so pocasi glodale cev. Ko sem kupil nove original puse so kar padle v cev, ker je bila cev ze toliko zribana. Potem sem kupil nove cevi in naredil puse iz nuvilona, ki je bistveno trpeznejsi in se danes je vse brez lufta.

Glede AC servisa v trzinu pa bom rekel, da se dostikrat premalo poglobi v problem in zadevo le zamenja. Kolegu je na 650tki dvakrat menjal semering na aadnjem prenosu in vsak je zelo hitro spustil. Potem je doma sam podrl zadevo in ugotovil, da je lezisce semeringa pregrobo obdelano in ga je z zelo finim smirglom zgladil, zapasal nov semering in od takrat je mir.

Enaka zgodba je bila z koncniki, ko je tudi popizdil in jih sel narociti k vargalantu, no zadaj jih tudi Edi tam narocuje.

Dolocene stvari je treba popravljati z glavo, ne le menjati po liniji najmanjsega odpora.
-CanAm Outlander 800 XT ///Airdam CVTech & STM
-Yamaha R1
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 17 Dec 2012 14:27

No da malo osvežim temo.:)ker se mi motor noče nič kvarit moram napisat da gre po snegu za popiiiiiip zdit dobro.:)dela vse tako kot mora in zato ni nobenega novega posta.:)naj tako ostane.:)

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 26 Feb 2013 11:45

nevem kaj naj napišem.:)mačka dela ko treba.:)mi je kar malo čudno da je vse ok.:)skratka..mačka je zakon.:)

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 26 Feb 2013 12:14

freshslo napisal/-a:Bugimajster: tudi jaz se ne bi ravno strinjal s tem in iz sledecega primera:

Na raptorju sem imel original puse in so se obrabile, ko so se obrabile so se zacele v cevi premikati (minimalno) in z premikanjem so pocasi glodale cev. Ko sem kupil nove original puse so kar padle v cev, ker je bila cev ze toliko zribana. Potem sem kupil nove cevi in naredil puse iz nuvilona, ki je bistveno trpeznejsi in se danes je vse brez lufta.

Glede AC servisa v trzinu pa bom rekel, da se dostikrat premalo poglobi v problem in zadevo le zamenja. Kolegu je na 650tki dvakrat menjal semering na aadnjem prenosu in vsak je zelo hitro spustil. Potem je doma sam podrl zadevo in ugotovil, da je lezisce semeringa pregrobo obdelano in ga je z zelo finim smirglom zgladil, zapasal nov semering in od takrat je mir.

Enaka zgodba je bila z koncniki, ko je tudi popizdil in jih sel narociti k vargalantu, no zadaj jih tudi Edi tam narocuje.

Dolocene stvari je treba popravljati z glavo, ne le menjati po liniji najmanjsega odpora.
Popolnoma se strinjam z tabo,tudi jaz naredil puse iz nuvilona,po originalnih mirah pa je v cevi ze mal lufta,naredu puse potem ok..Nekje na forumu slike teh pus..


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov