Artic Cat Cruzer 700 4x4

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 21 Okt 2013 10:30

Bohorc je ta mašeta od skf trda,ali je mehka guma?

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 21 Okt 2013 10:52

damijan napisal/-a:Bohorc je ta mašeta od skf trda,ali je mehka guma?
Podobna trdota, kot original ;)
Odrezati jo je potrebno za enem izmed označenih robov, mislim da za rdeče označenim robom :think: Premeri preden jo boš odrezal ;)
V kompletu sta kovinski objemki in grafitna mast. Kovinsko objemko boš verjetno težko namestil, jaz sem vse rešil z vezicami ;) .

Slika
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 21 Okt 2013 10:57

Zanima me zato ,kjer so ene zelo trde pa jih še z onim orodjem ne moreš gor dobit.Jaz bi to preko potegnil.Zato me zanima,da nebi razdiral.Ti imel razkopano pa je šlo.Odrežeš pa potem, ko je gor kar čez gleda.Daš vezico pa odrežeš.Nekje prebral ,da vezica še bol drži... :think:

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 21 Okt 2013 11:41

To manšeto dobiš gor brez uporabe namenskega orodja. Jaz sem jo dobil gor s pomočjo plastenke od Radenske (0,5 l), pred tem sem jo odrezal na primernem mestu in jo obrnil kot črevo, po potegu čez plastenko pa jo obrneš na pravo stran, saj mora čez plastenko najprej široki del manšete in jo je treba prej obrniti narobe . Manšeto lahko pred montažo daš v toplo vodo, bo še mehkejša, plastenko pa namaži z bilo katerim oljem. Meni je tako uspelo brez težav ;)
Ja, enkrat sem imel razdreno polosovino, v drugem primeru pač ne in sem manšeto menjal po zgoraj opisanem postopku ;) .
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 21 Okt 2013 17:26

Manšeta že nabavljena :dance:. Cena dobrih 10 eurov v Eurotonu.
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 28 Okt 2013 17:56

Zamenjava manšete uspešno opravljena v soboto dopoldan. Ko sva že razdirala in imela roke umazane sva tudi oljni servis naredila. Mojster Damijan se je spet izkazal za zelo strokovnega, praktičnega in pedantnega človeka ki mu je res za zaupat 4kolesnik.
Edini mali problemček je bil sredinski vijak ki ni zlahka hotel odpustit, zato je moral na gretje, pol pa ni bilo problemov.
Foto dokumentacija:
Demontaža kolesa, varovalka na sredinskem vijaku
Slika
Slika
Gretje vijaka, ni hotel ne s pištolo ne s klučem
Slika
Disk in čeljust sta ločena od polosovine
Slika
Novo manšeto smo dal v vročo vodo da se zmehča
Slika
Pripomoček za natikanje manšete, zelo draga in redka naprava :think: :lol: :lol:
Slika
Odstranitev stare manšete
Slika
Vse pripravljeno za natikanje nove manšete
Slika
Natikanje
Slika
Slika
Obrezovanje viška manšete
Slika
Montaža diska in čeljusti nazaj na svoje mesto
Slika
Slika
Sledila je še zamenjava olja in filtra za olje ter kontrola oba difa (zanemarljivo malo je manjkalo olja). Kontrola hladilne tekočine in merjenje kolk minusa zdrži, vse b.p.
Namontirala sva še konektor na akumulator za priključit vzdrževalec napetosti akumulatorja. V zimskih časih zelo uporabna zadeva, mal višje v tej temi je nekaj že napisano o tem.
V nedeljo dopoldan je sledilo še temeljito pranje celotnega 4kolesnika s poudarkom na podvozje ki se je zelo onesnažilo v prejšnjo soboto ko so me ostali Gladiatorji peljali neznano kam po zelo umazanem terenu.
Popoldan je sledil še preizkus ali manšeta drži tako kot mora, vožnje je bilo ravno 88 km do Bertija na golaž in nazaj. Zaenkrat vse lepo in prav drži in stoji.
Zadovoljen :dance:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 23 Nov 2013 13:37

Danes dopoldan sem mal našel časa in sem išel pogledat kako izgleda moj 4cikl. Vžgal je tako kot mora, iz prve, čeprav je skoraj en mesec ko sam stoji. Tudi za vnaprej ne vem kako bo z vožnjo ker ga vreme stalno serje. In da ne bi bilo nevšečnosti sem ga priklopil na vzdrževalec napetosti akumulatorja ki sem ga že pred časom kupil, evo zdej pride prav:
Slika
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 27 Dec 2013 19:11

Minilo je ravno eno leto in deset dni od nakupa Arctic cata Cruzer 700 EFI. Kaj se je dogajalo z 4ciklom ste lahko spremljali v tej temi. Občutki po enem letu uporabe so več kot fenomenalni. Zdi se mi da sem dobro izbral ko sem izbiral in kupoval motorček za svoje potrebe in način vožnje. Motor je dovolj močan da požene do nekje max. 115 km/h (po spominu) z dvema na sedežih. Potovalna hitrost (če razmere dovolijo) tam med 80-90 km/h je idealna in še zelo udobna. Nakup gum Maxiss ceros je bil zadetek v polno, hvala vsem ki so jo priporočal.
Naredil sem cca 6000 km v tem letu lastništva (s SYM-om je bilo nekje poprečje 3000km), 4cikl jih ima danes 8600. Najraje sem se odpravljal na daljše fure s kakim sotrpinom ali pa kar sam oz. z ženo v tandemu. Tukaj moram ispostavit izlet Gladiatorjev na Gorenjsko-Italijo-sev. Primorsko. Bilo je tudi terenskega dela tako da sem sprobal tudi to vrsto uživanja. V tem času je bil deležen dveh rednih servisov (eden je bil narejen še pri prejšnjem lastniku tist dan ko sem ga kupil). Resnih težav ali okvar ni bilo. Spomnite se semeringa (ki tudi nov ni bil vredu) in pa manšete ki sva jo z Damjanom uspešno zamenjala (ta je sicer nastradala na terenski vožnji). Zamenjal sem tudi akumulator ker je stari že dal vse od sebe. Skratka 4kolesnik me je popolnoma zadovoljil, vse moje potrebe in želje so bile izpolnjene. Upam in pričakujem da bo tudi naslednje leto tako skoraj brezhibno deloval s čim manjšimi stroški in čim večjimi užitki. Nazdravje :dance:
Nazadnje spremenil lozinka, dne 28 Dec 2013 01:57, skupaj popravljeno 1 krat.
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
Rambo
Prispevkov: 224
Pridružen: 21 Jul 2012 14:06
Kraj: Hrastnik, SLOVENIJA

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a Rambo » 27 Dec 2013 19:29

Nazdravje Lozinka :clap: :obscene-drinkingbuddies:

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 28 Dec 2013 15:36

Ja Dragan kar tak naprej upam, da ti bo motor služil!Tud moja muca gre vredu razem pol osovine in navitja stator !Pol osovina še u garanciji bila ,stator pa 15eur stalo pa moje delo!!Pa čim man strojelomov v novem letu 2014...


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov