Artic Cat Cruzer 700 4x4

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a BIF » 16 Jun 2013 20:12

Bohorc napisal/-a: Hm, dobro vprašanje, na katerega pa ti težko odgovorim. Glede na to, da sem s svojimi na asfaltu naredil precej več kilometrov kot na makadamu nisem ravno tisti, ki bi ti dal relevanten odgovor. Na makadamu kamenčki gumo nekoliko razrežejo, medtem, ko pa jo na asfaltu uničuje temperatura. In ko prideš z nekoliko porezanimi gumami na vroč asfalt - po moje tudi to gumo asfalt takrat lepo "papca", vendar sem mišljenja, da bi ti po navedenih podatkih morale zdržati vsaj 10.000 km. Ampak ne me držat za besedo, številko sem ti podal po trenutni iztrošenosti mojih gum, je pa moj motor vedno na kilaži 510 kg in več, brez sopotnice, z njo in še s kako kramarijo pa smo takoj na 600 kilah :oops: .
Jah to bo kar to kar sem tudi sam razmišljal. Po dosedanjih opisih uporabnikov (no največ je bilo tvojih-realnih) mislim, da je 10.000 kar realna številka!
Hvala za mnenje!
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 18 Jun 2013 00:13

Takole, Ceroske so opravile prvi izpit. Sicer kilometraža ni bila ne vem kaj pa vseeno lahko rečem, odlično. Vozil sem se 2/3 poti po asfaltu in tukaj so se pokazale zelo zanesljive, tudi kak uvinek hitro odpeljan ni bil nobeden problem. Pri večji hitrosti dokaj umirjena in z minimalnim tresenjem. Makadam je tudi za to gumo "mala malca" samo v mojem primeru bi jih moral mal izpumpat ker so bile pretrde za makadam posebej če so luknje in je slaba cesta. Glede na to da so ceste razgibane in se praktično iz trenutka v trenutek spreminja asfalt-makadam nisem si dajal dodatnega dela z zrakom ker mi je tudi brez tega bilo vroče.
Skratka, zadovoljen zelo s Ceroskam in so res vredne svojega denarja. :clap: :dance:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 03 Jul 2013 18:11

Poročilo o stanju mačka po dopustu je vglavnem vredu, da bi bilo popolno bo treba akumulator zamenjat. Sicer, ves čas je nagajal z vžigom ampak mu ni bilo treba pomagat z kabli, vedno je vžgal. Če mi ne rata prej sem za v soboto zmenjen da grem aku zamenjat.
Ostalo se je obneslo zelo dobro, prejšnji težavi s semeringom ne duha ne sluha :clap:. Vspon na Učko je prenesel kot za šalo največji problem je bila moja lenoba :doh: da bi si gume spustil na neke življenske bare za vožnjo po kamnitih in peščenih poteh Učke.
Pravzaprav najbolj me je razočarala Kolpinova torba, prepričan sem bil da ne bo spustila vlage pa sem se krepko zmotil. Ne vem če jo ne bom nesel nazaj Boštjanu na reklamacijo :snooty: Hecam se, itak da ne bom. Zdele mi je en kolega rekel da jo probam impregnirat s sprejem, tako kot čevlje 8-)
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a damijan » 05 Jul 2013 11:39

V torbi moraš zmiraj imeti pvc vrečo 50 kg pa stvari not zložiš!Potem pa naj spušča... :dance: :dance:

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 07 Jul 2013 23:12

Danes sva z Biserko opravila izlet na Štajersko, iz NM direkt do Zgornjega Dupleka kolegici na en kratek obisk (kava, malica) in po eni uri, obisk prijateljev v Grajenščku (valda se tako sklanja, kaj pa vem :? )to je na stari cesti MB-Ptuj. Ob pol šestih pa gasa domov. Zjutraj na poti je pomalo padalo, tolk da sva si samo hlače navlekla gor (bila oba v kavbojkah in je zelo nerodno če se zmočijo). Aja, to je tema o mojem 4kolesniku :doh: :clap:. Motorček je deloval brezhibno, spet so me navdušile Ceroske, po mokrem asfaltu so enostavno fenomenalne. Naredila sva ravno 325 km. Pri povratku sva izbrala pot Ptuj-Ptujska Gora-Rogatec-Mestinje-Bizeljsko-Brežice-Kostanjevica-NM (vem ja, zdej bo Mičo rekel zakaj se nisem oglasil, ampak se je res mudilo, Bohorc je čakal da mi da kluče od kombija). No vglavnem od Olimja do Brežic ni črpalke ki bi delala v nedeljo popoldan. In sem se seveda znašel v problemu ker je že mal naprej od Olimja začela ugašat še zadnja črtica (jst pametnjakovič, ah sej bom na Bizeljskem tankal). Učke sem imel kar na pecljih ko sem videl zaprto črpalko na Bizeljskem, do Brežic sem se cijazil penzionerski in že koval plane kako bom Bertija klical za liter bencina. Sreča je bila da je zdržal, enkrat mi je Damijan rekel da je domet sigurno 220 km, no Damjan, tokrat jih je bilo 240 km z dvemi na krovu :o.
Upam da bo jutri čas da ga operem od praha ki sem ga nabral v peskokopu, čeprav sem ga po pikniku pustil pred hišo na dežju ampak bo treba vseeno uporabit šlauf in gobo :ugeek:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 09 Jul 2013 22:51

Maček je v soboto dobil nov akumulator. In ker prej ni bilo časa sem v zadnji moment pred atv piknikom išel zamenjat aku. In ker se je tudi v soboto mudilo se kot po pravilu nekaj zakomplicira. Star aku je bil čist crknjen tako da se ga ni dalo niti na kable več vžgati, kaj sem mogel, kable dol baterijo pod roko in vija cikava v trgovino z akumulatorjima. Tam seveda ni šlo brez zapletov. Točno take postavitve polov + in - ni imel na zalogi, na blef sem kupil kontra postavitev polov in za las je kabel + dosegel klemo. Seveda se pokrovček z orodjem ni dal nazaj zmontirat...., do danes :dance: . Danes je na sceno stopil majstor Damijan in stvar uredil tako kot mora, podaljšal + kabel, pedantno in točno. Damijan, še enkrat veliko hvala, tudi za ostale nasvete glede vzdrževanja.
Aja, fajn ga je slišat ko takoj kresne :clap: :violin:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 10 Jul 2013 23:10

Danes sem nabavil polnilec in vzdrževalec napetosti akumulatorja. Po nasvetu izkušenih ATV-jašev in po nekaj slabih izkušenj to zimo bo tale stvarca neophodna :clap: :dance:
Slika
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 11 Jul 2013 22:09

Ko sem pisal o dodelavi kablov akumulatorja bi mogel dodat še en detajl. In sicer, dala sva ven penast filter zaradi čiščenja in ga nadomestila z rezervnim ki ga Damijan ima prav za te prilike, dokler se ne očisti standardni. Začutil sem boljšo odzivnost motorja, zelo lep filing, baje da tudi zmanjša porabo čist filter :ugeek: :drool: :dance:
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 06 Avg 2013 23:20

Ko prideš z dopusta in ugotoviš da 4cikl dela v piko in ni niti najmanjšega detajla za kritizirat, ostane ti samo nasmešek na obrazu.
Jutri sledi oljni servis, prvi po isteku garancije. Skratka, ni kaj za dodat zaenkrat, mogoče jutri... :-D
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4

OdgovorNapisal/-a lozinka » 07 Avg 2013 23:07

Danes je narejen oljni servis na AC. Mojster Damijan, ob neznatni pomoči lastnika 4cikla, je enkratno opravil dela. Obenem se mu iskreno zahvaljujem tudi tukaj, javno :clap: .
Prvo smo dol dali vse plastike na levi strani. Ko sem se vrnil z dopusta takoj v ponedeljek sem opazil en mali oljni madež na robu leve stopničke
Slika
Že po telefonu mi je Damijan dal vedet da je semering (tam odspodaj spustil dušo). Danes sem mimgrede v Trzinu nabavil nov semering.
Pa dejmo od začetka, kronološko, najprej staro olje ven
Slika
Vmes zamenjali oljni filter
Slika
Potem zamenjava semeringa, starega dol
Slika
Novega gor
Slika
Slika
Vlili novo olje noter, pospravili vse plastike nazaj. Kontrola olja je zajemala tudi oba difa, in lejga zlomka v oba je manjkalo nekaj olja. Čudno nama je bilo zakaj manjka v difu odspredaj ker ga praktično ne uporabljam, vsake tolk časa ga mal vklopim tolk da ne "zarusta". Ok, zdej bom pa bolj pozoren na oba difa.
Na koncu je pedantni mojster Damijan vse konektorje našprical s čudežnim sprejem ki jih ohranja v formi. Na splošno moram povedat da je Damjan uporabljal en kup nekakšnih sprejev in maž za vsako stvar drugo, lahko rečem samo kapa dol za pedantnost.
Skompletiran
Slika
Jutri še enkrat prečekiram olje ko ga zavrti tudi v filter, eventuelno ga mal dodam in potem gasa v nove kilometre.
Damijan še enkrat veliko hvala :clap: :clap:
BRP 800 XT-P 2013


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov