AC 550 ps trv

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 01 Sep 2014 09:09

lozinka napisal/-a:Mislim da ima originalnega, bil sem zraven ko so ga menjali.
Bugi ti se moraš več vozit po cesti da se vse skupaj pravilno ulaufa. Lej, jst imam tudi nov jermen pa vse dela tako kot mora!
:clap: :clap: :clap: :clap:

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Sep 2014 12:13

ouuuu..neabo šlo.. Jermen ni originaln.ker ga niso imeli.najprej se je zafrknil in namontiral originalnega od 1000-ke.potem se je spomnil da se je zafrknil in namontiral pravega.ampak ne originalnega ker ga nima oz ga ni imel.ta stane 85 evrov originalni pa okol 120. je pa res da sem do zdaj naredil u tem jermenom mogoše 400km.da se mora še malo uležt.nevem.samo verjetno mi je ratala kubatura motorja premala.

Uporabniški avatar
lozinka
Član
Prispevkov: 2194
Pridružen: 16 Dec 2012 12:58
Kraj: Novo mesto

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a lozinka » 01 Sep 2014 12:27

A da tadrugi jermen ni bil originalen? Ker uni prvi je bil za AC original, sam da je bil za drugo mašino, hmm. Sam pomoje bi tudi ta ki ga imaš moral delat vredu, Damijan ima tudi drugega notri pa je vredu!
Dej ti samo goni pa bo to špilalo tako kot mora! Če bi včeraj znami gonil bi se jermen ulego tako kot treba!
BRP 800 XT-P 2013

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 01 Sep 2014 12:52

bugimajstr napisal/-a:ouuuu..neabo šlo.. Jermen ni originaln.ker ga niso imeli.najprej se je zafrknil in namontiral originalnega od 1000-ke.potem se je spomnil da se je zafrknil in namontiral pravega.ampak ne originalnega ker ga nima oz ga ni imel.ta stane 85 evrov originalni pa okol 120. je pa res da sem do zdaj naredil u tem jermenom mogoše 400km.da se mora še malo uležt.nevem.samo verjetno mi je ratala kubatura motorja premala.
Bugi to je jermen tak kot ga imam jaz sedaj v motorju.Tudi meni ga prodali na servisi.(Hypermax jermen)Počakaj se bo malo znucal potem bol drži..

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 01 Sep 2014 16:43

dragan učerej sem naredu mal čez 100km..tako da sem sprehodil mačko.:)mogoče se mora res malo obnucat jermen.samo..dvomim da bo kaj bol šlo z obnucanim jermenom.:( bo treba originalnega nabavit ob priliki..

Uporabniški avatar
Gladiator
Site Admin
Prispevkov: 1646
Pridružen: 01 Sep 2011 14:22
Kraj: Podplat
Kontakt:

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a Gladiator » 01 Sep 2014 16:54

Se strinjam Bugi original in pika. ;) :text-bravo:
GLADIATOR QUAD RIDERS YAMAHA GRIZZLY 700 SE]

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a damijan » 01 Sep 2014 20:33

bugimajstr napisal/-a:dragan učerej sem naredu mal čez 100km..tako da sem sprehodil mačko.:)mogoče se mora res malo obnucat jermen.samo..dvomim da bo kaj bol šlo z obnucanim jermenom.:( bo treba originalnega nabavit ob priliki..
Bugi moj se je obnucal sm treba ga gonit,,, :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a BIF » 01 Sep 2014 21:32

Če smem malce pomagat.
Jermen se nima kaj uležavat. Ali je pravi ali pa ni. "Uležavanje" jermena ne obstaja .
Obstaja pa utrjevanje jermena, ki ga dosežeš z približno 50km. vožnje brez pretiranih obremenitev. V tej kilometrini se material jermena nekoliko pregreje in se utrdi struktura jermena.
Prav zato ga največ delegatov z pretiravanjem v prvih kilometrih prekuri in uniči. Tak jermen je nepopravljiv in ima krajšo življensko dobo oz. prej poči...seveda ponavadi takrat ko tega ne želimo.
Drugega "uležavanja" jermena ni. Jeremen po določeni kilometrini ne sme spremeniti svojih fizikalnih lastnosti torej ni pričakovati sprememb.
Zato je original, ki so si ga umislili inžinerji, ki so mimogrede pametnejši kot mi vsi skupaj edina in pravilna rešitev.
In zato so vsa filozofiranja in debate o tej zadevi nepotrebne in neplodne.
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
bugimajstr
Član
Prispevkov: 1057
Pridružen: 21 Jul 2012 14:41
Kraj: suhor pri vinici

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » 02 Sep 2014 07:00

Potem sem ga pa verjetno sam uniču oziroma preforsiral.ker sem šel z novim jermenom na furo.(naše poletno srečanje) brez predhodnega ogrevanja.mogoče par km okol hiše.hmm..bom nabavil original in se spomnil nate bif.in vozil kak km lepo na stiha.

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: AC 550 ps trv

OdgovorNapisal/-a BIF » 02 Sep 2014 07:26

Čisto možno. Tudi sam imam takšno izkušnjo, ko sem svež jermen (neoriginal) že po nekaj km. prekuril, da se je lepo modro pokadilo. Pa čeprav le za trenutek....ampak jermen ni bil nikoli več ok. Sicer sem potem še vozil z njim, vendar je cvilil, cukal ipd.
Naslednjega sem "utekel" kot je v navodilih....še danes je tak kot mora biti!
http://www.goeasttour.com/


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov