Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

Atv, motor, avto..
Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 02 Apr 2015 12:39

Dobro je spustil ceno... Ko sem se jaz pozanimal za ceno valjčkov so bili po 12 €/kos. Naslednji teden jih bom naročil, zamenjal, potem pa da vidimo kaj se bo dogajalo :think: :?: Jaz sem našel podatek, da so težki 21g, daj objavi, če sem našel napačen podatek, pa dimenzije mi še zaupaj (premer in širino) ;)
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a damijan » 02 Apr 2015 19:15

Mater temo napisal, dal gor pokazalo kod, da je zdaj je pa ni,,, :evil:
Bohorc dimenzije valčkov :!:
Veličina -30
Širina-18
Luknja-19,8
Tehtal sem jih z tehtnico, ko jo imam za škropiva digitalna.Pokazala 17g valček,,,,,,Poskusil doma še z drugo sam ni natancna tak ,da nisem mogel očitat točno.Je pa res ,da se mi zdi zelo lahek.Je pa original za ta motor.
Nazadnje spremenil damijan, dne 03 Apr 2015 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
fran
Prispevkov: 113
Pridružen: 10 Okt 2012 07:26
Kraj: Domzale
Kontakt:

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a fran » 02 Apr 2015 20:01

Naj napišem iz mojih izkušenj kako izpade z težjimi valjčki. Pišem za CF moto 500 dolgi. Original 22g v luknje sem vstavil plastične narezane valjčke da sem povečal težo na 30g. To pride v poštev za daljša potovanja, da se pelješ z manjšimi obrati in manj pokuriš. Za terensko vožnjo pa nastane probleem, ker prehitro odpira jermenico in motorju nekako ne pusti dihat. Problem je č je imaš izmenično različne fure je preveč dela za prilagajanje.Torej težj valjčki pa brez težjih fur. Moje mnenje samo, dobrodošli še komentarji drugih.

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a BIF » 03 Apr 2015 08:03

Moje mnenje, je, da je kakršno koli spreminjanje izven originala, dolgoročno slaba investicija in mazanje oči.
Iz manj ne moreš naredit več...vsaj za dolgo ne.
Če razmišljate o zamenjavi valjčkov...pomeni, da niste zadovoljni z motorjem, takšen kot je...torej raje razmislite o močnejšem.
Pač moje mnenje.
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
Bohorc
Prispevkov: 957
Pridružen: 21 Jul 2012 13:30

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a Bohorc » 03 Apr 2015 09:48

BIF napisal/-a:Moje mnenje, je, da je kakršno koli spreminjanje izven originala, dolgoročno slaba investicija in mazanje oči.
Iz manj ne moreš naredit več...vsaj za dolgo ne.
Če razmišljate o zamenjavi valjčkov...pomeni, da niste zadovoljni z motorjem, takšen kot je...torej raje razmislite o močnejšem.
Pač moje mnenje.
V moj moped gredo izključno valjčki, ki so identični originalu, in jih bom naročil pri pooblaščenem serviserju in prodajalcu za Arctic Cat. Ker so valjčki potrošni material, sem se že pred časom pozanimal koliko me bodo stali, ko bo potrebna zamenjava, takrat mi je serviser povedal ceno 12 €/valjček, valjčkov je 8, smo recimo na 100€. Medtem so se zgleda valjčki pocenili, ker pa se mi je tak scenarij zdel nemogoč, pooblaščenega serviserja sploh nisem kontaktiral (med tem so se mi valjčki popolnoma iztrošili) in sem do trenutka, ko je Damijan objavil tale post bil prepričan, da bodo iz USA najcenejši nakup - seveda originalni valjčki po kataloški številki proizvajalca. Cena iz uvoza je glede na ceno pri nas identična, ampak z vračunano poštnino.
Če že, potem bi dal v variomat valjčke kakšnega dobrega proizvajalca, mislim predvsem na dr. Pulley, ampak bi morali ustrezati karakteristikam originala ;) Ker pa so dr. Pulley valjčki še enkrat dražji kot original, jih v mojem variomatu ne bo :naughty:
Dokler ne probam leva, je zame kralj živali - prašič!!!
Arctic Cat 700 4x4 CRUISER
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a damijan » 03 Apr 2015 12:42

Popravek pri širini valčkov,Napisal da so 24,8....Pa niso prišel škrat pa narobe prepisal.Sem popravil že gor - so 18...Se opravičujem :think:

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a BIF » 03 Apr 2015 15:51

Bohorc napisal/-a: V moj moped gredo izključno valjčki, ki so identični originalu, in jih bom naročil pri pooblaščenem serviserju in prodajalcu za Arctic Cat. Ker so valjčki potrošni material, sem se že pred časom pozanimal koliko me bodo stali, ko bo potrebna zamenjava, takrat mi je serviser povedal ceno 12 €/valjček, valjčkov je 8, smo recimo na 100€. Medtem so se zgleda valjčki pocenili, ker pa se mi je tak scenarij zdel nemogoč, pooblaščenega serviserja sploh nisem kontaktiral (med tem so se mi valjčki popolnoma iztrošili) in sem do trenutka, ko je Damijan objavil tale post bil prepričan, da bodo iz USA najcenejši nakup - seveda originalni valjčki po kataloški številki proizvajalca. Cena iz uvoza je glede na ceno pri nas identična, ampak z vračunano poštnino.
Če že, potem bi dal v variomat valjčke kakšnega dobrega proizvajalca, mislim predvsem na dr. Pulley, ampak bi morali ustrezati karakteristikam originala ;) Ker pa so dr. Pulley valjčki še enkrat dražji kot original, jih v mojem variomatu ne bo :naughty:
Po moje edino razumno razmišljanje. Aftermarket je nastal zgolj in samo zaradi fukjenih Američanov.
Njim nikoli in nič ni dovolj močno za tista njihova močvirja in blatne luže...ampak pustimo to.
Ob neki priložnosti sem imel možnost obiska pri najbolj osovraženem konkurentu Polarisa ;) ...niti sanjalo se mi ni v kakšne podrobnosti gredo inžinerji pri snovanju komponent. Od takrat prisegam zgolj in samo na original...z razlogom.
Predvsem, pa sem si vtisnil v spomin, kar mi je povedal prijatelj mehanik (tudi za atv-je). V mojem obdobju, ko sem imel Kitajca, sem začel hitro bolehati za znano boleznijo povečanja moči in frustracije pred boljšimi znamkami. In mi je dejal..."poglej Igor...če želiš uredim Kitajca tako, da bo pohcal vsakega Outlanderja. Več boš na zadnjih kolesih kot na prednjih, na cesti pa te bo R1 težko dohiteval (no tu je malo pretiraval)...ampak ne za dolgo. In potem bo vsega konec...dokončno".
Potem sem pač izbral razumnejšo verzijo.... :dance:
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a damijan » 03 Apr 2015 19:12

Se tudi jaz strinjam original naj bi bil le original samo, da je to tudi res kajti vsi iščejo neke bližnice pa zaslužke.Tudi na original servisih.

Uporabniški avatar
BIF
Prispevkov: 245
Pridružen: 24 Jul 2012 22:29

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a BIF » 03 Apr 2015 20:51

Jah..jaz ne bom komentiral drugih servisov in njihove prakse...za sebe vem, da sem na pooblaščenem servisu dobil vedno in samo original (sicer pa je res, da je edini pooblaščeni servis, ki mu zaupam v Ločici).
In na 650-ki, ki jo servisiram sam že zadnjih 5 let, uporabljam samo in izključno originalen material.
Nobena druga zgodba o "enakih" ali "boljših" zamenjavah me ne zanima.
Naj si jih vgradi kdor si jih hoče.
http://www.goeasttour.com/

Uporabniški avatar
damijan
Član
Prispevkov: 1393
Pridružen: 22 Jul 2012 11:44
Kraj: Uršna sela.Vaška cesta 60

Re: Artic Cat Cruzer 700 4x4 ---TORO

OdgovorNapisal/-a damijan » 04 Apr 2015 13:39

Tako je Bif original je original.Samo mene zmotilo,ko na servisu dobil jermen, ki ga prodajajo kot original v motorju z fabrike bil pa drugačen.Ta mi spreminja hitrost po števcu.Sem se enkrat že razpisal o tej zadevi.Sedaj bil na servisu pa povedal za problem.Odgovor je bil,da je to original,da mi verjetno pušča na semerigu,ali tak nekaj.Pa vem, ko razkopal vse suho.original bil malo večji in širši od tega ,ko sedaj notri.Je pa takrat, ko sem kupil jermen imeli tudi tega kao original bil 50 evr dražji,samo zatrjevali ,da je ta isti in prav za iste motorje.Sedaj pa ga sploh ne držijo več na servisu....


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost